קוסמטיקה שחורה

מאמר קוסמטיקה שחורה

על המושג החדש- קוסמטיקה שחורה, כבר שמעת?

טרנד אפלולי ועמוק שוטף את מוצרי היופי המעודנים,

מתוך צנצנות ובקבוקי הבשמים הקרמים יוצאים שדים שחורים…

למה לצפות מקוסמטיקה שחורה ובמה היא שונה ??

מאת: גליה תורן חן, מומחית לקוסמטיקה ויועצת מגמות יופי

למה שחור?

שחור הוא צבע מוחלט המכיל וסופג לתוכו את כל הצבעים. שחור הוא צבע סימבולי הנחשב לחתרני, בועט ושובר מוסכמות. הוא קורץ ל”ילדות רעות” בזכות האפיל הסקסי שלו. שחור מסמל עומק וחושניות לצד תעוזה והליכה על הקצה. אנחנו רגילים להתענג על מוצרי טיפוח מעודנים בגווני לבן צחור וורוד פסטל. לא עוד! לקראת החורף, היצרנים החליטו להפתיע ולהעז…

הפיתוח של מוצרי קוסמטיקה, בישום, ספא, ציפורניים  ואיפור בגוונים שחורים גובר בשנים האחרונות וניתן למצוא קולקציות של שפתונים וגלוסים שחורים לצד סרומים, קרמים,  לקים, בשמים, שמנים ומוצרי טיפוח בגוון האפל.

איזה מרכיבים מעניקים גוון שחור ואפור למוצרי הקוסמטיקה?

במוצרי טיפוח העור, בולט טרנד הגמו תרפיה (גמולוגיה +תרפיה) – שימוש באבני חן ומינרלים בעלי סגולות קוסמטיות. אבני חן שחורות כמו “היהלום השחור” (אבן ההמטיט), מעניקות צבע שחור עמוק לקרם הטיפולי ומוסיפות תכונות של מיצוק ועיצוב העור. אבני החן והמינרלים הטיפוליים מחזקים את סיבי הקולגן האחראים על גמישות ומוצקות העור.

מינרלים שחורים, אבץ, נחושת, אצות נדירות,אפר וולקני, אבני חן שחורות- אלה המרכיבים הטבעיים המרכזיים המעניקים למוצרי ההיי טק השחורים את הגוון המפתה.

אלו מוצרי יופי שחורים חדשניים מוצעים לצרכנית הנועזת?

בראש ובראשונה נוכל לחוות השנה מריחה של קרמים וסרומים טיפוליים בגוון שחור המעניקים חווית יופי אינטנסיבית מסוג אחר.

הלקים השחורים הגותיים בולטים השנה בקולקציות של מעצבי האופנה הבינלאומיים. גווני השחור נעים בין אפור מטאלי, דרך סגול- שחור וכחול לילה ועד שחור עמוק. לצידם של הלקים נראים שפתונים וליפ גלוסים שחורים לנועזות שבחבורה. לא צריך לחשוש, לגלוס השחור יש שקיפות ופעמים רבות הוא מתקבל על השפתיים כסגול כהה ולא כשחור. ניתן גם להוסיפו מעל שפתון בהיר. השילוב מנצח.

קוסמטיקה שחורה בתחום הבישום

בעולם הבשמים אנו חווים את המגמה השחורה במלוא עוצמתה. בכל עונה בולט מרכיב אופנתי אשר נותן את הטון ומצליח לעורר השקות של בשמים מובילים. לאחר חורף רומנטי שכולו ורדים שחווינו בשנה שעברה וכמה עונות בהם כיכבו האמבר הטלקי והמוסק הנקי- חושני. מסתמן לו בסתיו –חורף הנוכחי מרכיב כוכב.
המרכיב הטרנדי ביותר החורף בענף הבישום הוא הפאטצ’ולי השחור- מרכיב סקסי במיוחד, שמקורו באפריקה והוא מעניק ניחוח עצי פרומוני המעורר תגובה כובשת וממכרת אצל בני המין השני.

החורף המרכיב הכוכב מתגלה במלוא נשמתו השחורה וצובע אפילו את תחליבי הגוף בגוון אפל ומסתורי.

בשמות של בשמים רבים לגברים ולנשים משולבת המילה שחור, BLACK /  / NOIR – בשמים “שחורים” מצטיינים בנוכחות יוצאת דופן ובנשמה יתרה. הם עשירים במרכיבים מסתוריים כמו עוקץ העקרב (הליוטרופ)- מרכיב נרקוטי וממכר, סחלב שחור, מוסק מצרי ותבלינים מפולפלים כמו פלפל שחור והל. הבשמים השחורים משתייכים בד”כ למשפחה אוריינטלית ועצית. אידיאליים לשימוש בסתיו ובחורף כאשר הטמפרטורות צונחות והבשמים החמים מתקבלים באופן נעים יותר על העור.

טיפים לקוסמטיקה שחורה:

1. לא לחשוש ממוצרי טיפוח שחורים- הגוון העמוק נראה כהה יותר בצנצנת. על הפנים הוא מתמזג היטב, נעלם ונספג בעור תוך שניות.

2. איפור שחור ניתן למתן להבהיר על ידי שילוב של גוון בהיר יותר.

3. לק שחור הולם ביותר מראה רומנטי ומעודן, הוא מוסיף לו טוויסט ושובר את השגרה.

4. לפני משיחת לק כהה ובמיוחד שחור, מומלץ למשוח שכבת בסיס המגנה על הציפורן מפני הצהבה.
הפיגמנט השחור עשוי להצהיב את הציפורניים.

5. הגוונים הכהים של הלקים הולמים את כל גווני העור.

6. בבואך למניקור מקצועי, בקשי לנסות את אחד מגווני החורף החדשים. במידה ואת חוששת,
המטפלת שלך תשמח להדגים לך את הצבע על ציפורניה.

7. בשמים שחורים הולמים פגישה לוהטת או פרזנטציה עסקית בה מעוניינים לככב ולבלוט.

לימודי קוסמטיקה

תודה על פנייתך!

חוזרת אלייך בהקדם

דלית.